dla Niemowlaka

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

single-image

Podczas gdy półki sklepowe uginają się pod ciężarem zabawek dla niemowląt, dokonanie właściwego wyboru wcale nie jest proste. Popularne stały się zabawki sensoryczne, których zadaniem jest stymulacja zmysłów malucha i pobudzenie jego wyobraźni. Zabawki sensoryczne to bogactwo kolorów, kształtów, tkanin. Kolorowe kostki z szeleszczącymi metkami, różnokształtne piłeczki z wypustkami, miękkie książeczki z atrakcyjnymi obrazkami, zawieszki z ruchomymi elementami. Powodzeniem wśród mam i ich pociech cieszą się również zabawki interaktywne. Zabawki interaktywne mówią, śpiewają, grają wesołe melodie, poruszają się. Ich zaletą jest to, że nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. Dzięki nim dzieci poznają kolory, literki, cyferki, uczą się rymowanek czy słów w języku angielskim. Szeroką gamę zabawek interaktywnych oferuje firma Fisher Price.
Wiele mam decyduje się również na zakup ręcznie wykonanych zabawek. Zabawki handmade wyróżniają się oryginalnością, starannością wykonania, naturalnymi materiałami i wysoką jakością. Wśród ręcznie robionych zabawek znajdziemy min. maskotki, drewniane gryzaczki uwielbiane przez ząbkujące maluchy, kolorowe lalki czy zabawne pacynki.
Na co zwrócić uwagę kupując zabawkę dla niemowlaka? Warto sprawdzić, czy spełnia ona wszystkie normy, posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, które czynią ją w pełni bezpieczną dla malucha. Należy zwrócić uwagę na przedział wiekowy, który widnieje na opakowaniu. Zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci – wszystkie elementy powinny mieć odpowiedni kształt oraz rozmiar, aby dziecko nie połknęło któregoś z nich. W przypadku zabawek, które wydają dźwięki, warto sprawdzić, czy nie są one zbyt głośne dla naszego dziecka. Kierowanie się tylko i wyłącznie ceną zabawki nigdy nie wyjdzie na dobre.
Chociaż zabawki kuszą swoimi kolorami, dźwiękami, niezwykłymi funkcjami, uczą i bawią, warto pamiętać o tym, że to co najlepsze, to wspólna zabawa i czas spędzony razem – z mamą i tatą, z babcią i dziadkiem, z przyjaciółmi.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.