Zabawa i ruch

Hula hop dla malucha – sposoby na zabawę dwulatka

single-image

Wśród zabawek są i takie, które wydają się dobre dla starszych dzieci, jednak i młodsze mogą z nich zrobić niezły użytek. Wystarczy pięć kół w różnych kolorach, a dom można zamienić w fantastyczny plac zabaw. Oto 4 sprawdzone sposoby na to, jak można wykorzystać hula hop w zabawie z dwulatkiem.

1. Tunele
Duże koła można wykorzystać jako element składowy do zbudowania tuneli. Poza tym będą potrzebne koce i krzesła. Układ wszystkich elementów zależy wyłącznie od miejsca i wyobraźni opiekuna. Stwórzmy dziecku prawdziwy labirynt, w którym przeżyje ono fantastyczną przygodę!

2. Nauka kolorów
Dzięki hula hop można trenować z dzieckiem rozpoznawanie kolorów. Tutaj ważne będzie to, by były one w kilku podstawowych barwach. Zaznaczamy, że to nic dziwnego, że dwulatek nie rozumie za bardzo czym jest kolor, na to jeszcze przyjdzie czas, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by taką umiejętność z nim trenować. Na podłodze układamy w rzędzie koła i prosimy dziecko, by zakwalifikowało wybrany przez nas przedmiot do odpowiedniej obręczy. Np. wybieramy lalę w niebieskiej sukience, czerwony klocek lub zieloną książeczkę. Z biegiem czasu prosimy dziecko, by samo wyszukiwało w pokoju elementy w wybranym przez nas kolorze. Ćwiczenie czyni mistrza i z upływem kolejnych dni dziecko zauważy, że wszystkie te przedmioty coś łączy.

3. Auta i wyścigi
Koła hula hop mogą posłużyć do wyobrażenia sobie auta. Może to być kierownica – bierzemy dziecko na kolana i w zależności od tego, w którą stronę przekręci obręcz, w tę stronę się pochylamy. Inną opcją jest wzięcie dwóch obręczy do rąk i ustawienie ich wzdłuż ciała – będą to dwa koła samochodowe, z którymi biegamy po całym domu.

4. Hop w hula hop
Przeskakiwanie z koła do koła, ukrywanie się w bezpiecznej bazie, w której nie dosięgną dziecka łaskotki to jeszcze jedna nasza propozycja na wykorzystanie obręczy. Można w każdym kole wymyślić inne zadanie – w jednym przysiad, w drugim pięć podskoków, w innym obrót dookoła własnej osi. Czerwone kółko może być kółkiem muzycznym, zielone sportowym i dostosowujemy zadania w zależności od kółka, w którym maluch się znajdzie.

Pozostawmy też dzieciom pole do ich wyobraźni. Nasze podpowiedzi, to tylko wskazówki, jak wiele można z kołami zrobić, ale uwierzcie, że dzieci i ich kreatywność może was jeszcze mocno zaskoczyć!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.